کیمیا تراولکیمیا تراول
Forgot password?

لیست تورهای ایتالیا


تور ایتالیا


  • تورهای چند روزه ایتالیا
  • رزرو بهترین هتل های ایتالیا
  • بلیط رفت و برگشت به ایتالیا

راهنمای سفر به ایتالیا

ایتالیا یکی از کشور های جنوب قاره اروپا می باشد. ایتالیا کشوری بسیار زیبا است و در این کشور فرهنگ غذایی شهرت بسیاری به خود گرفته است مردم این کشور به خورد و خوراک خود بسیار اهمیت می دهند. تور اروپا فرصت مناسبی برای سفر به ایتالیاست ، به همین دلیل غذاهای این کشور بسیار معروف می باشند و طعم بسیار لذیذی نیز دارند. این کشور مساحت زیادی دارد و نیز جمعیت نسبتا زیادی در این کشور زندگی می کنند و هم چنین رفاه در این کشور به بهترین شکل برقرار می باشد و مردم این کشور در آسایش کامل زندگی می کنند و افراد کمی در این کشور پیدا می شود که شغل ندارند و بی کار هستند. هم چنین مردم این کشور انسان های مهربان و مهمان نواز و خوش منش و خونگرمی هستند و پایتخت این کشور شهر رم می باشد. در این کشور موزه های بسیاری وجود دارد و مردمان کشور ایتالیا علاقه بسیاری به هنر دارند از دوران روم باستان هنر در ایتالیا تغییر شکل داده و روز به روز در این زمینه پیشرفت کرده است.

آب و هوای کشور ایتالیا

درباره ایتالیا و آب و خوای آن بدانید که آب و هوای کشور ایتالیا مدیترانه ای است و دارای تابستان های گرم و خشک می باشد. در تیر ماه هوا بسیار گرم می شود و در زمستان نیز بسیار سرد است و اغلب روزها با برف همراه می باشد. فصل زمستان این کشور مناسب برای افرادی است که علاقه بسیاری به اسکی و ورزش های زمستانی دارند؛ اما در برخی مناطق این کشور برف و بارش باران بسیار نادر اتفاق می افتد. آب و هوا همواره در این کشور متغیر می باشد و کوه های ایتالیا در تغییر آب و هوا تاثیر دارد. بهترین زمانی که گردشگران می توانند به این کشور سفر کنند از فروردین ماه تا خرداد ماه می باشد زیرا در این ماه ها هوا آفتابی است و زیاد هم گرم نمی باشد؛ اما در ماه های تیر و مرداد تا می توانید به این کشور سفر نکنید زیرا بسیار هوا گرم و طاقت فرسا می باشد. این کشور در فصل تابستان بسیار دیدنی می باشد و مسافران بسیاری در این فصل برای گذراندن اوقات فراغت خود این کشور را برای سفر انتخاب می کنند. درختان سرسبز و چشمه های خروشان و هوای خنک در فصل تابستان بهترین لحظات را برای مسافران و گردشگران ایجاد می کند.

جمعیت کشور ایتالیا

کشور ایتالیا دارای جمعیت نسبتا زیادی است جمعیت ایتالیا حدود ۶۰ میلیون نفر می باشد. بیشتر مردم این کشور مسیحی هستند اما به دلیل این که قوم های مختلفی در این کشور زندگی می کنند مذهب و دین های مختلفی نیز در این کشور وجود دارد. مسلمانان نیز حدود ۷ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. هم چنین رشد جمعیت در این کشور هر سال افزایش می یابد. هم چنین هرساله افراد بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند و هر کدام دلایل خاصی را برای مهاجرت خود دارند.برخی برای ادامه تحصیل و برخی برای اشتغال و برخی نیز برای سرمایه گذاری به این کشور سفر می کنند.

زبان کشور ایتالیا

مردم کشور ایتالیا به زبان های مختلفی تکلم می کنند و این به دلیل مهاجرت قوم های مختلفی در زمان های باستان به کشور می باشد. زبان رسمی این کشور ایتالیایی است و خیلی کم به زبان انگلیسی تسلط دارند. درباه ایتالیا بدانید اگر می خواهید به کشور ایتالیا سفر کنید بهتر است تا حدودی زبان ایتالیایی را یاد بگیرید. هم چنین فرهنگ کشور ایتالیا به فرهنگ کشور ایران بسیار نزدیک می باشد. به همین دلیل ایرانیان هنگام حضور در این کشور احساس غریبی نمی کنند و به مانند آن است که در کشور خود هستند.

جاذبه های گردشگری ایتالیا


برج پیزا

انسان جایزالخطاست چرا که هیچ انسانی کامل نیست. یک اشتباه در قرن ۱۱ میلادی باعث ساخت یک برج کج ۱۴۵۰۰ تنی گردید! این اشتباه محاسباتی بعدها نماد افتخار شهر شد اما در زمان ساختش طراح بیچاره اش به هیچ شکوه و افتخاری نرسید. برج کج پیزا شهرتی جهانی دارد و یکی از چند بنای تماشایی است که در مرغزاری به نام “زمین معجزه” ساخته شده است. بنایی دیگر به نام دومو که اوج هنر تزیین با سنگ مرمر است در نزدیکی برج کج پیزا قرار دارد. دومو بزرگترین تعمیدگاه ایتالیاست و معماری داخلی آن اوج هنر طراحی آکوستیک می باشد. آرامگاه کامپو یکی دیگر از بناهای “زمین معجزه” است که به خاطر داشتن مجسمه ها و تابوت های سنگی رومی اش مشهور شده است. این بناهای ترکیبی خیره کننده از سبک های معماری مختلف هستند، از جمله سنگ مرمرها با طرح های هندسی منظم به سبک کاشی کاری اسلامی، ستون های سبک رومی و طاقچه ها و برج های سبک گوتیک.

ونیز

ونیز در قرن پنجم میلادی از مجموعه ۱۱۸ جزیره کوچک تشکیل شده است و در قرن دهم میلادی یکی از قدرت های نظامی دریایی اروپا به حساب می آمده است. تمام شهر ونیز یک شاهکار معماری بی نظیر است؛ حتی کوچک ترین ساختمان های ونیز هم دارای آثار هنری بزرگترین هنرمندان جهان از جمله گیورگیون، تیتیان، تینتورِتو، وِرُنیس و بسیاری دیگر می باشند.
ونیز یک تالاب بزرگ است با مساحتی برابر با ۵۰۰۰۰ کیلومتر مربع. از قرن پنجم میلادی که مردم ونیز برای فرار از هجوم بربرها به جزایر ماسه ای تورچِلو، جیسولو و مالاموکو پناه بردند طبیعت و تاریخ ونیز به هم پیوند خوردند. این پناهگاه های موقت کم کم تبدیل به سکونتگاهی دائمی شدند و جمعیت دهقان و ماهیگیر پناهنده به یک قدرت نظامی دریایی بدل گشتند. در طی قرن ها، ونیز همواره در حال گسترش بوده و همیشه از بازارهای خود در مقابل تهاجم تجاری عرب ها، ژنویی ها و ترک های عثمانی دفاع کرده است. ونیز همیشه با اقتدار تمامیت خود را به عنوان شهری روی آب حفظ نموده است.‏‏‏‏

آمفی تئاتر رم باستان

بزرگترین آمفی تئاتر رم به دستور امپراطور “وسپاسیان” در سال ۷۲ بعد از میلاد در قسمت خشکی میان یک دریاچه در داخل قصر نِرو که داموس آریا نام داشت ساخته شد. با حمایت مالی امپراطور و شهروندان متمول رم، در این آمفی تئاتر نبردهای مرگبار گلادیاتورها و حیوانات وحشی به طور رایگان برای عموم مردم برگزار می شد. طراحی آمفی تئاتر به گونه ای بود که بتوان از آن به عنوان محلی عمومی برای نمایش، بهترین بهره را برد. آمفی تئاتر ۸۰ ورودی گنبدی شکل داشت که اجازه می داد بیش از ۵۵۰۰۰ تماشاگر به راحتی رفت و آمد کنند. اما این بنا زیبایی منحصربفرد خود را نیز داشت. طرح زیر آمفی تئاتر را در زمان افتتاحش در سال ۸۰ پس از میلاد نشان می دهد. این بنا شبیه آمفی تئاترهای دیگری بود که در دوران امپراطوری رم باستان ساخته شده اند. از برخی از این آمفی تئاترها نیز بقایای به جا مانده است: نلمز در افریقای شمالی، آریس در فرانسه و ورونا در شمال ایتالیا. با اینکه به دلیل عدم مراقبت صحیح و سرقت از آن طی سال ها بنا آسیب دیده است اما هنوز فَر و شکوه خود را حفظ کرده است.

دریاچه کومو Lake Como

دریاچه کومو یکی از دیدنی ترین مناطق ایتالیاست. هوای خوب، آب، منظره ی کوهستانی از ویژگی های این منطقه زیبا از محسوب می شود. در این منطقه ویلاها و کاخ های بسار مجللی وجود دارد. ثروتمندان تعطیلات را در دریاچه کومو می گذرانند. این دریاچه یکی از جاذبه‌های گردشگری ایتالیا و دیدنی های ایتالیا به شمار می‌رود و در آن فعالیت‌های تفریحی از جمله ماهی‌گیری انجام می‌شود.

کلیسای سانتا ماریا دل فیوره فلورانس

سانتا ماریا دل فیوره یکی از بهترین کلیساهای جامع در جهان است که در سال ۱۲۹۶ میلادی ساخته شده است. در سال ۱۴۳۴ بزرگ ترین گنبد قرمز و آجری سراسر دنیا، توسط فیلیپو برونلسکی بنا شد. برج ناقوس کلیسا بر پایه ای ۸۲ متری ساخته شده است. در مجموع ۴۱۴ پله را باید بپیمایید تا به برج ناقوس برسید و نمایی فوق العاده از فلورانس را ببینید. این کلیسا از جمله جاذبه های محبوب گردشگران جهانی است.

شهر واتیکان

واتیکان خانه ی باارزش ترین مجموعه های هتری جهان است. کلیسای سنت پیتر و میدان سنت پیتر از جمله جاذبه های واتیکان هستند. همچنین کلیسای سیستین به خاطر معماری و تزئینات فرسکوی هنرمندان عصر رنسانس همچون میکل آنژ، ساندرو بوتیچلی، پیترو پروجینو، پینتوروچیو و دیگران مشهور است.